Partner aan het woord: Project Vette Pret@Saestum
De Verlenging - nr. 2 - april 2010 - inhoudsopgave
Woensdag 31 maart gaf Saestum een voetbalclinic in het kader van het project Vette Pret. Hieronder leest u de belevenissen van de deelnemers en de organisatoren.
Jaaaahhaa!! 31 maart was het dan zover we mochten bij Saestum komen voor de voetbalclinic! Om 14 uur stonden we allemaal omgekleed op het veld en werden we verwelkomd door Eva Groen onze trainster van die dag! We hadden er allemaal veel zin in en Eva vertelde ons de bedoeling van de middag en wat we allemaal gingen doen.
Eerst maar lekker een beetje warm worden en lopen. We hebben even wat kruispassen en armen zwaaien gedaan zoals de echte voetballers dat ook doen. Tikkertje hoorde ook bij onze warming-up en dat was wel zo leuk want de kinderen mochten met hun maatje proberen de rest van de groep af te tikken. Het was soms erg spannend en soms ook wel lastig. Eva had daar gelukkig iets op gevonden, dan werd het veld ietsje kleiner gemaakt. Uiteindelijk is het iedereen wel gelukt. Wat een toppers zijn we toch en we waren gelijk lekker warm om aan de volgende oefening te beginnen.
Wat had Eva nu weer voor ons in petto? We mochten er een bal bij pakken, kijk het echte werk begon. Na wat dribbel en drijf oefeningen, gingen we over tot dribbelen en afpassen.
Voordat we aan het toernooitje begonnen had Eva even een fris tussendoortje voor ons. Als je een hele middag zo in de buitenlucht druk aan het sporten bent, is het natuurlijk wel belangrijk om goed te drinken. Water of limonade smaakt dan toch echt het best.
Iedereen had het balgevoel wel en was lekker warm, zodat we het toernooitje konden aftrappen. Eva had iedereen ingedeeld zodat je twee keer op het panna-veldje kon spelen en twee keer op het kunstgrasveldje. Het leuke was dat de kinderen elk wedstrijdje in ieder geval bij hun maatje zaten en zo konden werken aan hun samenspel. Tijdens het toernooitje brak de zon ook lekker door, wat toch wel heel lekker was na wat regenbuitjes!
Eva en ik hebben gezien wat een talenten we in de groep hebben zeg, Chaymae en Priscilla waren fanatiek aan het keepen en hielden de meeste ballen gewoon tegen! Ouassima was druk aan het verdedigen en wilde er echt geen één bal doorlaten, Zakaria heeft al echt de voetbaltrucjes onder controle en liet ons wat zien, Redouan & Hillal waren af en toe zo snel dat ze voorbij flitsten, ook Nino kon soms goed uithalen en scoren! Wie de bal altijd lekker kon voorleggen dat was toch wel Issam...stiekem was hij overal in het spel.
Aan het einde mochten alle kinderen nog een penalty nemen met de maatjes op het doel. Wat leuk om te doen he?! Daarna was de groep zo enthousiast geworden van de clinic dat ze met de hele groep nog even een wedstrijdje gingen spelen! Wat een dag, wat een geslaagde clinic.
We kregen van Eva te horen dat het terrein altijd openstaat voor als je een keer in je vrije tijd wilt voetballen. Je kunt dan gewoon terecht op de panna veldjes of de kunstgrasveldjes. Ook als je niet wilt voetballen kun je er prima even komen tennissen of basketballen.
Saestum, bedankt voor de geslaagde clinic, wij hebben genoten!
Jorieke Steenaart
















