Saestum, meer dan proeftuin Vrouwenvoetbal
De Verlenging - nr. 2 - april 2011 - inhoudsopgave
Saestum, meer dan proeftuin vrouwenvoetbal
Op 8 maart 2011 neemt FC Utrecht het besluit om te stoppen met het eredivisie vrouwenvoetbal. In de week daarna nemen Bert van der Roest en Paul Verweel het initiatief om een doorstart te onderzoeken. Separaat daaraan heeft Saestum middels een brief haar zorgen en ondersteuning kenbaar gemaakt aan Clemence Ross, voorzitter Eredivisie Vrouwenvoetbal.
Beide initiatiefnemers gaan in gesprek met Saestum, vertegenwoordigd door Henk Pouw en Sander Kloos. Deze projectgroep heeft gisteravond aan de pers een plan gepresenteerd wat een doorstart van het Vrouwenvoetbal Utrecht mogelijk maakt. De voetbalorganisatie zal worden ondergebracht in een nog op te richten stichting waarin partners als FC Utrecht, Saestum en de VSU zitting nemen. Belangrijke voorwaarde in dit traject is dat wij gebruik kunnen blijven maken van de licentie, de naam en het tenue van de FC Utrecht. De financiële en organisatorische onderbouwing schept vertrouwen voor de toekomst. Uiteraard hopen wij ook dat de KNVB dit zal honoreren.
Wij zijn als bestuur van Saestum ontzettend blij en trots om het vrouwenvoetbal in de regio een impuls te kunnen geven. Onze bijdrage zal zich met name richten op prestatie, opleiding, scouting en promotie. Het vrouwenvoetbal heeft bij Saestum altijd een belangrijke rol ingenomen en is binnen alle geledingen geïntegreerd in de vereniging. Het is een stevige basis van waaruit wij de regiofunctie goed kunnen uitbouwen. Wij hebben er alle vertrouwen in dat wij er samen met onze partners een goed fundament voor de komende jaren gaan neerzetten.
Het plan wordt eind deze week ter goedkeuring aan de KNVB aangeboden. Wilt u meer lezen over de plannen, klik dan de volgende link voor de publieksversie!
















